OPTOMA - Profesionální laserové projektory s technologií DuraCore Laser

A v čem tedy mají oproti projektorům s klasickým zdrojem světla, tedy lampou, navrch? Základní výhodou je dlouhá životnost laserového zdroje světla, která má přímou spojitost s druhou obrovskou výhodou.

Proč vlastně laser?

Optoma v této době nabízí již širokou paletu profesionálních laserových projektorů, které mají nad stroji s klasickými lampami hned několik obrovských výhod. Není se tedy čemu divit, že většina zákazníků chce právě tyto laserové projektory.

foto

A v čem tedy mají oproti projektorům s klasickým zdrojem světla, tedy lampou, navrch? Základní výhodou je dlouhá životnost laserového zdroje světla, která má přímou spojitost s druhou obrovskou výhodou. A tou jsou téměř minimální provozní náklady. Laserový zdroj světla se tedy stal naprosto ideálním řešení pro profesionální instalace jako jsou jednací sály, zasedací místnosti, učebny, posluchárny, obchody, muzea či zábavní centra a herny. Navíc si stroje s laserem dokážou poradit i s omezeným prostorem.

Klíčové výhody laserových projektorů:

  • Minimální náklady na provoz a údržbu
  • Není potřeba vyměňovat zdroj světla
  • Okamžité zapnutí/vypnutí
  • Velmi snadná instalace
  • Vysoký jas a kontrast
  • Úžasné zobrazení barev
  • Stálý jas

Laser-fosfor: co to vlastně je a jak to funguje?

Laser-fosforové projektory využívají jako zdroj světla modré laserové diody, které nahradili klasické lampy. Jinak technologie zůstává stejná. Jen místo obyčejné lampy svítí na DLP® chip právě již zmíněné modré laserové diody.

Laserové diody svítí modrým laserovým světlem na fosforové kolečko, které následně vytvoří světlo žluté, zatímco modré laserové světlo z diody prochází přímo skrz otvory ve fosforovém kolečku a následně difuzním otvorem na kolečku filtru. Červená a zelená barva se vytvoří ve chvíli, kdy projde žluté světlo přes příslušnou barevnou část filtru. Všechny tyto barvy jsou pak nasměrovány přímo na DLP® chip.

Optoma používá technologii DLP® chipu pro jeho vysoce uznávanou kvalitu obrazu a bezkonkurenční spolehlivost. DLP® chipy se od sebe mohou lišit rozlišením a velikostí. Na jejich obdélníkovém poli se tak může objevit až více jak 8 milionů mikro zrcátek. Každé z těchto mikro zrcátek odráží světlo přes čočku projektoru na projekční plochu a tím tedy vytváří obraz.

Výsledný obraz má vysoký kontrast, je stálý, netřepe se a má hlavně stále stejný jas. Hlavními výhodami laser-fosforových projektorů je jejich dlouhá životnost, schopnost být v provozu 24/7, stálý a spolehlivý jas, minimální náklady na údržbu a celkově poměrně nízká výsledná cena pro koncového zákazníka. Toto všechno dělá z technologie DuraCore Laser číslo jedna pro použití do profesionálních instalací.

Technologie MLC - naprosto dokonalé a věrohodné zobrazení barev

Vybrané modely využívají unikátní technologii MCL (MultiColor Laser). MCL totiž ke klasické verzi s modrým světlem přidává druhé červené laserové světlo. Výsledkem je poté rapidně zlepšené zobrazení barev a také barevný gamut, který pokrývá 99 % standardu Rec. 709.

Technologie Optoma MCL

Mnohem živější a zářivější barvy.

porovnání barev   porovnání barev   Optoma MCL
s technologií Optoma MCL   bez technologie Optoma MCL  
       
logo MCL   provozní hodiny   instalace   barvy  
   

 

Technologie DuraCore Laser

Profesionální projektory Optoma DuraCore Laser jsou precizně zpracovány a díky tomu nabízejí výjimečně živé a realistické barvy, dokonalý obraz po řadu let (a to i při nepřetržitém provozu 24/7) při dodržení konzistentně vysokého jasu. Projektory mohou být navíc instalovány v jakékoli pozici.

DuraCore Laser stroje tak nabízejí minimální životnost 20 000 hodin provozu v módu plného jasu, navíc s nezávislým testem odolnosti vůči prachu s certifikací IP5X nebo IP6X. S vestavěnou inovativní technologií chlazení laserové diody nabízejí tyto projektory daleko lepší efektivitu,spotřebovávají méně energie, jsou kompaktní a jejich provoz je úžasně tichý.

Tato kombinace garantuje dlouhou životnost, dokonale konzistentní vysoký jas a téměř žádné náklady na provoz a údržbu.

Výhody technologie DuraCore Laser

V tomto ohledu nemá Optoma a její unikátní technologie DuraCore na trhu konkurenci. Ve svém oboru nabízí totiž produkty s nejdelší garantovanou životností světelného zdroje, která činí minimálně 20 000 hodin nepřetržitého provozu s konzistentním jasem v módu plného jasu, nepřetržitý provoz 24/7 a nezávisle testovanou odolnost proti prachu s certifikací IP.

pct

Kompaktní a lehký

Vyšší účinnost chlazení umožňuje vyrábět projektory v kompaktním designu při zachování minimální hmotnosti.

   
pct

Tichý provoz

Vylepšená účinnost chlazení a energeticky výhodný design zajišťují mimořádně tichý provoz.

   
pct

Nulové náklady na údržbu

Tyto projektory nemají téměř žádné náklady na údržbu, takže se rapidně snížila výsledná částka, kterou musí majitel stroje investovat. U těchto projektorů tedy odpadá nutnost výměny zdroje světla, náklady na servisní zásah a prostoje v provozu během servisu.

   
pct

Nezávislá certifikace IPX odolnosti vůči prachu

Odolnost vůči prachu je zajištěna certifikátem IP5X nebo IP6X, který vydala nezávislá laboratoř, která prováděla testy podle standardů IEC. Další velkou výhodou je to, že obraz zůstává s postupem času stále stejný. I po několika tisících hodinách provozu je tak obraz stále stejně jasný a ostrý, jako v den instalace. Robustní design, spolehlivost a stále stejná kvalita obrazu po dobu minimálně 20 000 hodin dělají z DuraCore Laser unikátní technologii, která by se dala nazvat: "Nainstaluj a zapomeň".

   
pct

Univerzální instalace

Obraz je možno svítit v 360° rozsahu kolem vertikální osy, včetně možnosti svítit jak ze stropu, tak ze země. Projektor může být také umístěn v portrét módu s využitím digitálního signálu nebo v instalacích s omezeným prostorem.

   
pct

Nepřetržitý provoz 24/7

Projektory jsou navrženy pro nepřetržitý provoz 24/7 a společnost Optoma používá jen ty nejspolehlivější, průmyslově osvědčené součástky.

   
pct

Vylepšené chlazení

Technologie DuraCore Laser přichází s inovativním a vylepšeným systémem chlazení laserových diod, který prodlužuje životnost celého optického systému. Pro více detailů se prosím podívejte na diagram "Vylepšené chlazení", který najdete níže.

Vylepšené chlazení

Sandwichová struktura

Inovativní konfigurace tepelných trubek, ventilátorů a tepelných žeber umožňuje daleko efektivněji odvádět produkované teplo z celého systému.

chlazeni

Konstrukce tepelných žeber do V-čka

Tepelné drážky na každém jednotlivém žebru jsou dokonalé a přesné, což zajišťuje daleko lepší rozptyl produkovaného tepla a to následně vede k daleko vyšší účinnosti laserové diody, stejně tak jako k její delší životnosti.

DuraCore Laser vs. klasická lampa

DuraCore Laser dosahuje nejvyšší kvality zpracování a nabízí také odolnost proti prachu, kterou dokládá certifikát IP od nezávislé laboratoře. To zajišťuje dlouhodobou spolehlivost, téměř bezúdržbový provoz a hlavně odpadá nutnost výměny světelného zdroje. Optoma garantuje minimální životnost na 20 000 hodin provozu za plného jasu.

Všechny zdroje světla ale časem slábnou. Po 20 000 hodinách provozu při plném jasu dává DuraCore Laser stále více jak 50 % původního jasu. Na tuto hodnoty se projektory s klasickou lampou ani zdaleka nedostanou. Jen pro srovnání, za 20 000 hodin provozu je u projektoru s klasickou lampou nutno světelný zdroj vyměnit 8x!